Słowa Świadectwa

Podobno nic tak nie buduje wiary, jak zeznanie naocznego świadka. My wszyscy, którzy poznaliśmy Jezusa, możemy zaświadczyć, że nie ma nic lepszego niż to: spotkać Go. Jak to odmienia życie – usłyszysz tutaj – prawdziwe, niezmyślone, osobiste historie. Mottem audycji jest cytat z Objawienia Jana 12:11:

Jednak oni zwyciężyli go [Oskarżyciela] przez krew Baranka i przez słowo swojego świadectwa. Nie pokochali też swego życia na tyle, by cofnąć się w obliczu śmierci.

Odcinek 76: „Fundament miłości” – Anna Kułakowska (w RadioChrześcijanin.pl 12.01.2022).

W moim życiu nie było nic fantastycznego ani dramatycznego, ale Bóg wykorzystał taką lukę: po co żyję, dokąd zmierzam? Gdy zajrzałam do kościoła z moją mamą, dopiero nawróconą, wiedziałam, że za drugim razem… już tam zostanę. I tak się stało, ten zbór stał się moją drugą rodziną. Ale zajęło więcej czasu, żebym oddała swoje życie Bogu, a jeszcze później doświadczyła chrztu w Duchu. Po pięciu latach służby tam Bóg dopiero zbudował fundament dla mojej dalszej drogi i powołania: „kocham cię taką, jaka jesteś”. Dziś nadal pracuję z bezdomnymi i uzależnionymi, i uczę innych, jak to robić.

Odcinek 75: „Drogi moje – to nie drogi wasze” – Julita Weremczuk (w RadioChrześcijanin.pl 05.01.2022).

Wychowałam się w religijnej rodzinie, chodziłam do kościoła, modliłam się i starałam, żyłam tak pod dyktando rodziców. Ale często nudziło mnie to. Kiedyś, gdy złamałam nogę, zaczęłam rozmyślać o cierpieniu Jezusa, i że to dla mnie. Była już we mnie wtedy tęsknota za żywą relacją z Bogiem. I zapragnęłam żyć dla Niego, zadeklarowałam to. Bóg zaskakuje mnie zawsze tym, jak odpowiada na moje modlitwy – po swojemu, lepiej i na ogół… niezgodnie z moim planem. Tak było z moim mężem, wspólnotą, dziećmi, domem… Wciąż mam pasję do dzielenia się ewangelią i uczę się bliskich relacji, dawania świadectwa.

Odcinek 74: „Skupiam się na tym, co dobre” – Łukasz Pachelski (w RadioChrześcijanin.pl 29.12.2021).

Jako chłopiec myślałem, że zostanę papieżem. Z biegiem czasu grzech coraz bardziej wchodził w moje życie. Na studiach moja przyszła żona, świeżo nawrócona, przez rok zapraszała mnie na spotkania wspólnoty. Dla mnie to był obciach. Ale w końcu się zgodziłem, zaskoczyli mnie wzajemną miłością, nikt nikogo nie obgadywał, nie oceniał. Po przeczytaniu „Więcej niż cieśla” McDowella zobaczyłem dowody, których potrzebowałem. Po nawróceniu przestałem patrzeć na ludzi z góry, rzuciłem pornografię. Mam cudowną rodzinę, pracę. Dzięki Bogu i wierzącym przyjaciołom, mentorom idę dalej.

Odcinek 73: „Chodzi o poznanie Jezusa” – Kolah Mirek Kolczyk (w RadioChrześcijanin.pl 22.12.2021).

Zdałem sobie sprawę z bezsensu, zagubienia, pustki. Zamiast popełnić samobójstwo, przeżyłem coś dziwnego: zobaczyłem film z własnego życia. Coś we mnie pękło, padłem na kolana, zawołałem do Boga o pomoc. Po raz pierwszy pomodliłem się szczerze. Koleżanka powiedziała mi: „moje życie przestało być teorią”. To mi nie dawało spokoju. Trafiłem do ludzi nawróconych, atmosfera ich domu i Boża obecność były tak pociągające i… tak inne od mojego życia dilera. W końcu stanąłem przed wyborem: odrzucić lub uznać Jezusa. Oddałem Jemu życie, a na drugi dzień już nie było żadnego ciężaru.

Odcinek 72: „Sprawdź, co jest prawdą” – Dawid Weremczuk (w RadioChrześcijanin.pl 08.12.2021).

Odcinek 71: „Przedsmak tego, co po drugiej stronie” – Marek Felskowski (w RadioChrześcijanin.pl 01.12.2021).

Wyobrażałem sobie Boga trochę jak mojego Ojca, który nigdy mnie nie chwalił, raczej mógł za coś ukarać. Chciałem mieć fajne życie, więc takiego Boga należało raczej unikać. Chciałem robić dobre wrażenie, być luzakiem, dobrym uczniem i kumplem, podobać się dziewczynom. Wciąż się porównywałem i zaczynało mnie to męczyć. Spotkałem kilku ludzi, którzy skłonili mnie do poszukiwań, jaki ten Bóg jest naprawdę. Dwa razy „wpadłem w sieć” ewangelizatorów. Pomodliłem się, powiedziałem Bogu: tak, wierzę w to, co zrobiłeś, proszę, wejdź do mojego życia, zmień je, chcę iść za Tobą.

Odcinek 70: „Zbawienie jest bardzo konkretne” – Przemek Dsm Wieczorek (w RadioChrześcijanin.pl 10.11.2021).

Jestem dość otwartą osobą, więc kiedy ludzie pytają, jak to jest żyć bez rąk, to opowiadam im moją historię. Straciłem ręce pod kołami pociągu. Prawdopodobnie chciałem wtedy z sobą skończyć. Po wypadku czułem wstyd i ból, przegrałem swoje życie. Moi bliscy też cierpieli z tego powodu. Pewnego dnia zawołałem do Boga: jeśli jest dla mnie szansa, przyjdź do mojego życia i zrób z nim cokolwiek. I podniosłem się z dna. Zajęło jednak sporo czasu, zanim naprawdę oddałem życie Bogu. Głoszenie Jezusa – to sens mojego życia. I to, co zrobił dla mnie, traktuję serio.

Odcinek 69: „Na wspólnym fundamencie” – Krzysztof Góra (w RadioChrześcijanin.pl 03.11.2021).

Przyjąłem ewangelię w czasach szkolnych, na obozie, gdzie zabrała mnie moja dziewczyna (dziś już żona). Mój umysł zaczął się zmieniać, zacząłem dostrzegać Boga, który interesuje się moim życiem. Mój wzrost był powolny, bo nie miałem wokół siebie innych wierzących. Dopiero na studiach zacząłem lepiej rozumieć, co czytam w Biblii. Jeszcze później, gdy doświadczyłem napełnienia Duchem Świętym, to otworzyło mnie na zupełnie nowy rodzaj doświadczania Boga. Niezwykłym dowodem mocy Bożej są również moje dzieci – narodzone mimo obiektywnych trudności.

Odcinek 68: „Duchu Święty, użyj mnie” – Ewa Franielczyk (w RadioChrześcijanin.pl 27.10.2021).

Nigdy nie szukałam, nie zdawałam sobie sprawy, co znaczy krzyż. Zaproszona przez koleżankę poszłam na spotkanie i usłyszałam Ewangelię. Zapytali, czy coś mi dolega i po modlitwie zostałam uzdrowiona. Po pół roku przyjęłam chrzest. I… to wciąż „nie było to”. Jednak pewnego dnia przyszła prawdziwa pokuta. Kiedy mówisz Bogu „tak”, On chce twojego serca. Przepraszasz Boga za całe swoje zaśmiecone życie, to daje lekkość. Dziś życie bez Niego nie ma dla mnie sensu. Dał mi miłość do ludzi, do bezdomnych, bez oceniania ich. Oczyścił moje słowa. I nigdy nie odrzuca.

Odcinek 67: „Wdzięczna za łaskę” – Monika Różycka (w RadioChrześcijanin.pl 20.10.2021).

Nigdy Boga nie szukałam. Ale zmagałam się z pustką w sercu, z natrętnymi, beznadziejnymi myślami, ze strasznym gniewem, ze słabym zdrowiem. Gdy mój brat opowiadał mi Ewangelię, pomodlił się o moje uzdrowienie. Wtedy cały ból ustąpił i – teraz to wiem – napełnił mnie Duch Święty. Wkrótce mój kręgosłup był zdrowy! Później ochrzciłam się, znalazłam społeczność. Bóg uwolnił mnie od tych złych myśli, od wulgarnego języka, dał mi miłość do ludzi, zdolność i pragnienie relacji. Z czasem nakłonił mnie do pokuty. Dzisiaj chcę we wszystkim podobać się Jezusowi.

Odcinek 66: „Nudy z Bogiem nie ma” – Joanna (w RadioChrześcijanin.pl 13.10.2021).

W moim domu była przemoc przekraczająca granice wytrzymałości. Rodziła się we mnie tęsknota za innym życiem. Wołałam do Ojca w niebie, a On dał mi siłę i miłość do taty, która go zmieniała. Zło jest wobec tego bezbronne! Doświadczałam później cudownego, Bożego zaopatrzenia i opieki. A nawróciłam się, gdy usłyszałam Jego głos upomnienia: nie musisz kraść, masz godność, bo Jezus za ciebie umarł. Bóg wyrwał mnie spod opresji demonicznej, gdy w nieświadomości weszłam głęboko w new age. Nadnaturalnie uwolnił od strachu, od długów. I w cudowny sposób dał męża.

Odcinek 65: „Rapuję dla Jezusa” – Bibro (Bartosz Baran) (w RadioChrześcijanin.pl 06.10.2021).

W dzieciństwie doświadczałem agresji ze strony zastępczego ojca. Dość szybko, w towarzystwie kolegów uzależniłem się od marihuany. Później wpadłem w hazard. W domu o Bogu się nie mówiło, nie był odpowiedzią na moje problemy. Po nawróceniu zostałem uwolniony od wszystkich nałogów. Najtrudniej było z hazardem, ale Jezus wyprowadził mnie ze wszystkiego i zaczął w cudowny sposób używać dla Ewangelii. Dzisiaj rapuję na kościele ulicznym, piszę wiersze dla Boga, jestem wdzięczny, że mogę być Jego dzieckiem i Jego narzędziem. Bóg spełnia pragnienia mojego serca.

Odcinek 64: „Diabeł nie chciał mnie oddać” – Mariusz Ilnicki (w RadioChrześcijanin.pl 29.09.2021).

Mój brat zabił się, kiedy był w wojsku. Od tego czasu nie chciałem znać Boga. Obwiniałem Jego i siebie. Jedenaście lat słuchania satanistycznej muzyki i wchodzenia coraz głębiej w bagno. Ostatni koncert, czarna msza… poczułem się, jakby moje wnętrze zaczęło się palić. Wróciłem, położyłem się i miałem wizję Jezusa na krzyżu, jego oczy… „Dokąd idziesz i co robisz?” Ksiądz z Odnowy poprowadził mnie do nawrócenia. Potem nowa społeczność, ludzie uczyli mnie drogi z Jezusem. Doświadczenie ogromnej miłości i akceptacji – to było i jest dla mnie najważniejsze.

Odcinek 63: „Boże, daj mi nowe życie” – Magda Koczapska (w RadioChrześcijanin.pl 22.09.2021).

Żyłam w świecie przestępczym, człowiek się nie liczył. Wydawało się, że jestem szczęśliwa, radosna, uwielbiana i niczego mi nie brakuje, a tak naprawdę byłam postrzępiona od środka, złamana – rozsypany pustostan. Raniłam ludzi, najbardziej własną córkę. I w tym wszystkim wołałam do Boga, nie wiedząc, czy On w ogóle jest. „Chcę nowe życie!” Bóg odpowiedział; usłyszałam, że ten Jezus, którego mam na krzyżu, On żyje! Oddałam Mu wszystko, a Bóg dał mi nową naturę, karmił, wyciągnął z więzienia, naprawił relacje, dał męża. I uzdrowił, chociaż miałam już nigdy nie chodzić.

Odcinek 62: „Wszyscy jesteśmy zależni” – Jan Ziółkowski (w RadioChrześcijanin.pl 15.09.2021).

Oddałem życie Jezusowi w wieku 10 lat, ale dopiero po 7 latach zdecydowałem się na chrzest i prawdziwe upamiętanie. Dostrzegłem wartość pokuty, prawdziwej spowiedzi, wpuszczania światła, dawania zaufanej osobie wglądu we własne życie, korekty. Wiara przybrała dla mnie wreszcie praktyczny wymiar. Jestem dziś wdzięczny Bogu za rodziców, za kościół – ludzi wspierających mnie, za uchronienie od wielu grzechów, za tożsamość dziecka, za wolność od smutku i strachu przed śmiercią, za żonę i dzieci, za Jego zaopatrzenie i… cierpliwość dla mnie.

Odcinek 61: „Nie czekaj, nie ma sensu” – Piotr Słoboda (w RadioChrześcijanin.pl 25.08.2021).

Nie znałem Jezusa. Kiedy dorastałem, cieszyły mnie: dom, rodzina, samochód, dobra praca. Ale widziałem też, że stopniowo staję się coraz gorszym człowiekiem. W nałogach, wulgarności, wystarczyła mała rzecz, żeby mnie zdenerwować. I nie wiedziałem, jak zawrócić. Pewnej nocy pomyślałem o piekle. Jeśli ono jest, to na pewno tam trafię. Gdy zawołałem do Boga, przyszła olbrzymia miłość. Chciałem żeby to trwało wiecznie, ale czułem, że coś w tym przeszkadza. Gdy Duch Święty mnie wypełnił, życie naprawdę się zmieniło. Jestem wolnym człowiekiem.

Odcinek 60: „Z Bogiem trawa jest bardziej zielona” – Łukasz Kowalik (w RadioChrześcijanin.pl 18.08.2021).

W domu nie było tematu wiary. Ale dzięki babci jeździłem na obozy chrześcijańskie. Widziałem nawrócenia i pragnąłem tego na maksa. A potem wracałem i nic. Było coraz gorzej. Był też moment spotkania ze śmiercią, kiedy dotarło do mnie, że idę do piekła! Wołałem w myślach: Jezu, ratuj! Później odkryłem, że w moich poszukiwaniach zabrakło… Ducha Świętego. Nowego narodzenia. Gdy poprosiłem o to Boga, spadł ze mnie wielki ciężar. Dziś mam wszystko: bożą miłość, duchowego mentora, rodzinę, pracę, kościół – taki „życie do życia”.

Odcinek 59: „Przestań próbować po swojemu” – Michał Kulczyński (w RadioChrześcijanin.pl 11.08.2021).

Gnębiłem osoby wierzące, totalnie na bakier z wiarą. Cały proces zmian i poszukiwania Boga zaczęły się od rozmów z moim bratem, który się nawrócił. Okazało się, że nie wiem nic o Bogu albo wiem rzeczy nieprawdziwe. Byłem na rozstaju. Wtedy pomógł mi mój dzisiejszy lider. Pokazał mi Boga w pełnej krasie: jako kochającego Ojca, przyjaciela, kogoś, kto stworzył nas do relacji ze sobą, opiekuna. Byłem głodny tego. Przyjąłem chrzest i zacząłem uczyć się fundamentów. Bóg troszczy się o moje relacje, finanse, dom, pracę…

Odcinek 58: „Nie chciałem wiary pozornej” – Sylwek Błaszczuk (w RadioChrześcijanin.pl 04.08.2021).

Jako młody chłopak patrzyłem na mapę świata i myślałem o religiach. Chciałem dowiedzieć się: czy istnieje jeden Bóg? Wtedy też mocno pracowałem nad sobą, ale byłem rozczarowany swoimi słabościami. Udawałem, że jestem lepszy. Miałem też poczucie bezsensu; co zimę nachodziły mnie myśli: po co ja żyję?! Zacząłem więc szukać Boga. Poznałem Biblię przez podcasty, potem zacząłem czytać i odkryłem, że jest bardzo konkretna, prawdziwa. Uwierzyłem w Boga. Ale dopiero po czasie poddałem się Jezusowi. To dopiero mnie zmieniło.

Odcinek 57: „Wyrwany z depresji” – Marcin Molski (w RadioChrześcijanin.pl 28.07.2021).

W dzieciństwie rodzice ciągali mnie do kościoła na siłę. Później nie chciałem mieć nic wspólnego z Bogiem. Ale poznałem Gosię, dzisiaj moją żonę, która miała wiele problemów, ale… była uśmiechnięta. I wierzyła. Myślałem: jak to jest możliwe w tym świecie? Była przykładem takiego „bożego szaleńca”. Dla mnie dojście do takiego miejsca było długim, frustrującym procesem, bo chciałem to zrobić sam. W końcu… poddałem się i Bóg zaczął mnie zmieniać. Przy tym uwolnił mnie od depresji, umocnił, dał mi też kościół – wspierającą rodzinę.

Odcinek 56: „Jesteś dla mnie cenna” – Małgorzata Molska (w RadioChrześcijanin.pl 21.07.2021).

Wychowałam się w rodzinie patologicznej, ojciec pił, doświadczałam przemocy fizycznej i psychicznej. Trafiłam do domu dziecka, potem do domu cioci, niekochana i niepotrzebna. I odkąd pamiętam, szukałam Boga. Jeszcze jako dziecko śpiewałam Mu, wiedziałam, że jest i pomagał mi w trudnych momentach. Ale poznałam Go dopiero później, po latach cierpień, po nawróceniu i po uzdrowieniu. To Duch Święty pokazał mi prawdziwy obraz Ojca. To był długi proces, w którym nauczyłam się m.in. pokory.

Odcinek 55: „Tożsamość zbudowana na Chrystusie” – Joanna Kornacka (w RadioChrześcijanin.pl 14.07.2021).

W dzieciństwie kochałam Pana Boga, ale dziś widzę, że była to tylko religijność, brakowało Ducha Świętego. Czułam odrzucenie w szkole, a chciałam takiej światowej akceptacji, jako nastolatka. Śmieję się ze swoich marzeń wtedy: mąż gangster, blachara, piękny dom. Siedem lat spędziłam „w świecie”: psychiatryki, próby samobójcze, nałogi, żądza pieniędzy, wpakowałam się w prostytucję. I wtedy, leżąc pod respiratorem, zdecydowałam, że z tym skończę. Duch Święty zmienił wszystko…

Odcinek 54: „Diabeł próbował ze mnie zrobić szmatę” – Marcin Kornacki (w RadioChrześcijanin.pl 30.06.2021).

Odcinek 53: „Posłuszeństwo i nagroda” – Emilia Szymczewska (w RadioChrześcijanin.pl 23.06.2021).

Odcinek 52: „Nikt nie dał mi tyle, co Bóg” – Anna Radomska (w RadioChrześcijanin.pl 02.06.2021).

Odcinek 51: „Patrzeć przez pryzmat Boga” – Remigiusz Frączyk (w RadioChrześcijanin.pl 26.05.2021).

Pierwsza praca to było zderzenie z prawdziwym życiem. Kiedyś po alkoholu przewróciłem się na rowerze i poprosiłem Boga o pomoc. – Skoro już jesteś to pomóż! – Od tego się zaczęło. Wielokrotnie prosiłem o ratunek, a On odpowiadał. A przy okazji zmieniał mnie. Musiałem rzucić alkohol, przepraszać, wybaczać, odstawić dumę na bok, czytać Biblię, kierować się miłością, być cierpliwym, nie oceniać, odpuszczać rzeczy, na które nie mam wpływu… Od paru lat nie znam uczucia, że się na kogoś gniewam. Odważ się i zaufaj! Jeżeli masz Boga, masz wszystko.

Odcinek 50: „Przyłóż Ewangelię do swojego życia” – Wojtek Leszczyński (w RadioChrześcijanin.pl 19.05.2021).

Gdy zacząłem dorastać, chciałem żyć inaczej. Sport, ekologia, subkultura punków… Zaraz po 18. urodzinach wyszedłem z izby wytrzeźwień z kumplami. Spotkaliśmy w pociągu człowieka, który opowiedział nam o Jezusie, który zmienił jego życie i uwolnił od alkoholu. To mnie bardzo zaintrygowało. Później zacząłem czytać Biblię ze Świadkami Jehowy i przy tym dystansować się od ich nauk. Jednak Ewangelia mnie zmieniała. W końcu oddałem życie Jezusowi. Pozbyłem się lęku przed śmiercią. Moje życie nabrało sensu. Jezus okazał się odpowiedzią na moje ideały i pytania.

Odcinek 49: „Gdy słyszę Boga, dzieją się rzeczy” – Jerzy Muranty (w RadioChrześcijanin.pl 12.05.2021)

Gdy byłem dzieckiem, chodziłem do kościoła i niepokoiła mnie jedna rzecz – to zdanie z Ewangelii: „Jeśli się ktoś nie narodzi na nowo, nie może wejść do Królestwa Bożego”. Gdy miałem szesnaście lat, zostałem jakby postawiony w narożniku, pod krzyżem, bez możliwości ucieczki od tej osobistej decyzji: czy przyjmę Jezusa jako Zbawiciela, czy znów to odłożę na później, jakbym dołączył do krzyczących: <ukrzyżuj go>! Powiedziałem Bogu „tak”. Wkrótce potem mój najbliższy przyjaciel oddał życie Panu, przez moją opowieść. Tajemnicą życia z Bogiem jest słyszenie Jego głosu – to zawsze jest dla mnie świeżą inspiracją do modlitwy i inicjuje ważne zdarzenia.

Odcinek 48: „Wolność i uzdrowienie z depresji” – Agata Wieliczko (w RadioChrześcijanin.pl 05.05.2021).

Patrzyłam na świat, gdzie jest za dużo niesprawiedliwości i cierpienia. Pomyślałam, że Bóg się odwrócił. Nie chciałam Go znać. Tym bardziej, że ja sama czułam się inna, chora, gorsza, niechciana. Obwiniałam Boga, odrzucałam kościół. Dopiero kiedy chrześcijanie na festiwalu SLOT przyjęli mnie taką, jaka jestem, zaczęłam wierzyć, że mogę żyć inaczej, mogę się zmienić, i to dzięki Bogu. Później zmieniło się bardzo dużo: stałam się bardziej odważna, Bóg mi też zwrócił pasję do śpiewania, dał talent. Ale najbardziej jestem wdzięczna za uzdrowienie z depresji. Odkryłam, czym jest prawdziwa pokuta, przebaczenie i ile to daje wolności i radości – takiej codziennej.

Odcinek 47: „Jeśli nie czujesz, że żyjesz, to Go nie znasz” – Krzysztof Wojciechowski (w RadioChrześcijanin.pl 28.04.2021)

Zawsze wiedziałem, że Bóg istnieje, bo jestem z rodziny Świadków Jehowy. Przy Organizacji trzymali mnie wspaniali ludzie. Ale tylko do czasu… kiedy zacząłem weryfikować to, co słyszę i czytam w materiałach, z Pismem Świętym. Na przykład: gdzie jest to wszytko, co opisano w Dziejach Apostolskich?! Zacząłem żyć po swojemu – miejsce bez sprawiedliwości i reguł. I byłem… wciąż głodny Boga. Rozprawiłem się z dwoma ważnymi dla mnie tematami: tłumaczeń Biblii i boskości Chrystusa. W końcu Bóg objawił mi… cząstkę siebie – ciężar który mnie przygniótł do ziemi. Płakałem długo i powstałem lżejszy, nowy, czysty, pełen radości…

Odcinek 46: „Życie z Bogiem cudów” – Piotr Czauderna (w RadioChrześcijanin.pl 21.04.2021).

Pochodzę z rodziny ewangelicznie wierzącej, mój tata jest kaznodzieją. Pierwsze słowa, żeby oddać Bogu swoje życie, wypowiedziałem jako niespełna czteroletnie dziecko, bardzo świadomie. I nawiązałem swoją osobistą relację z Bogiem. Późniejsza historia jest bardzo burzliwa. Z jednej strony Bóg potwierdzał mi, że jestem chrześcijaninem. Z drugiej – przyziemna podłość, którą widziałem w kościele, zaczęła we mnie drążyć dziurę nieufności. Porzuciłem wiarę, byłem ateistą. Gdy powróciłem do czytania Biblii… zostałem rozłożony na łopatki. Byłem na świeżo zachwycony Jezusem.

Odcinek 45: „Uwielbiałem pieniądze” – Robert Rozmysłowicz (w RadioChrześcijanin.pl 14.04.2021).

Nie wiedziałem, że mogę mieć z Bogiem relację. Po latach chodzenia do kościoła przestałem to robić, zacząłem dobrze zarabiać i to było moim celem. Gdy przyszedł kryzys, straciłem nadzieję i popadłem w depresję. Będąc w strasznym stanie, zawołałem z serca do Boga o pomoc, w pustym kościele… Myślałem, że przyjdzie rozwiązanie problemów, ale… zstąpiła na mnie Boża obecność, pokój, miłość, radość… – jakby przeszło przez ciało tysiące Volt. Dwie-trzy minuty, a potem… wolność. Odeszły myśli samobójcze, różne uzależnienia, wulgaryzmy. Po pewnym czasie odzyskałem też wolność finansową. Co więcej, Bóg mówi do mnie przez sny, uzdrawia ludzi, gdy się modlę…

Odcinek 44: „Już nie idę sama, tylko z armią” – Justyna Radgowska (w RadioChrześcijanin.pl 07.04.2021).

Miałam taką zawziętość, pytałam: skoro Bóg pomógł tym dwóm osobom, to czemu nie mnie? Przebaczyć rodzicom. Uwolnić się od lęku przed przemocą… Wyznałam, że Jezus jest moim Panem przed dwoma tysiącami ludzi. Odważyłam się i poczułam, jakby spadło mi z serca kowadło. Myślałam „teraz już będzie łatwo”. Wtedy zaczęły się ataki, myśli od Złego pełne potępienia, które musiałam odpierać. Cały czas były blisko mnie dziewczyny, które mnie wspierały. A największym dowodem Bożej łaski i mocy jest moja córka, chodzę z nią na rehabilitacje i widzę, ile w niej siły, woli walki… Jest Bożym darem, uczy mnie, że nie wolno się poddawać.

Odcinek 43: „Miłość znalazłam dopiero w Bogu” – Katarzyna Wiśniewska (w RadioChrześcijanin.pl 31.03.2021).

„Pierwsza o Bogu mówiła mi mama. Miałam 17 lat, gdy pojechałam na obóz chrześcijański, a tam… śmiałam się z ludzi- „tańczących drzew” na uwielbieniu, ale… też widziałam w tym coś prawdziwego i dobrego. Po kilku rozmowach nawróciłam się. Wtedy też odkryłam swoją nową pasję i dar (obok muzyki) – pracę z dziećmi. Później okazało się, że to boży plan dla mnie. Ale dalsza droga była trudna – chciałam wszystko po swojemu, zamiast słuchać i ufać. Mój partner używał przemocy. Kilka dni po pobiciu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Bałam się wszystkiego. Bóg znowu wyciągnął do mnie rękę. Uzdrowił mnie z lęku. Błogosławi mnie przez największy dar: moją córkę. Mogę też pomagać kobietom, które miały podobne doświadczenia… Najlepsza jest Boża miłość. Miłość, poczucie bezpieczeństwa, akceptacja, której nie znalazłam nigdzie indziej. To mnie prowadzi”.

Odcinek 42 „Bóg jest dostępny dla każdego” – Dorota Wiśniewska (w RadioChrześcijanin.pl 24.03.2021).

„Szukałam Go od dziecka, ale z czasem doszłam do przekonania, że relacja z Nim jest dla wybrańców, nie dla mnie. Zmiana zaczęła się w liceum: pojechałam na trzydniowe rekolekcje, z odcięciem od telefonu, internetu. Doświadczyłam głębokiej miłości bożej. Zniknęły napady płaczu. Stwierdziłam, że w Bogu musi być coś więcej, ale jeszcze nie znałam koncepcji, że coś mam oddać Bogu. Później On uzdrowił moją relację z tatą; zmienił moje serce, postawę, zachowanie. Jestem też bardziej odważna. Bóg zaczął wydobywać ze mnie piękno. Pozwolił otworzyć się na Jego ojcowską miłość. Poznałam też innych uczniów Jezusa i zostałam napełniona Duchem Świętym, który zmienił moje czytanie Pisma.”

Odcinek 41: „Synu, ja cię nie poznaję” – Grzegorz Mazur (w RadioChrześcijanin.pl 17.03.2021).

„Moje dzieciństwo nie było za wesołe. Alkohol, przemoc, napiętnowanie przez ojca. Mama była podporą, wychowywała mnie po katolicku. A jednak nie potrafiłem Boga znaleźć. Gdy przyjechałem do Warszawy, już całkiem o Nim zapomniałem. Błądziłem po omacku. Bóg mnie przygotował do przyjęcia ewangelii, zadawałem Mu wiele pytań. A w końcu: jeśli jesteś, to pokaż się. Kolega z pracy powiedział mi o Jezusie. Zacząłem wyrzucać z siebie grzechy, zalałem się łzami… Poczułem, jakbym po długim marszu zrzucił z siebie ciężki plecak. Zmieniło się wszystko po kolei: odeszły wulgaryzmy, używki, pornografia. Dostałem też mieszkanie, znów byliśmy razem z żoną. Płakaliśmy ze szczęścia. Narodził się nam drugi syn. Bóg uzdrowił moje relacje z rodzicami… To jest ta „wonność chrystusowa”.

Odcinek 40: „Jezus jest uparty, drąży Słowem” – Joanna Kamienowska (w RadioChrześcijanin.pl 10.03.2021)

„W moim domu rodzinnym zawsze był obecny Pan Bóg, ale moją wiarę tak naprawdę obudziła Ania – przyjaciółka na studiach. Widziałam, że jej relacja z Jezusem jest szczera i autentyczna, piękna i… zaraźliwa. Nauczyłam się, że można Jezusowi ufać w najprostszych codziennych rzeczach. Moje życie zmieniło się dzięki Jezusowi, a zaczęło się od przebaczenia – mojemu tacie, który zostawił nas, gdy byłyśmy małe z moją siostrą. Bóg mnie zmienił, zabrał moje kamienne serce pełne lęku i dał mi nowe, uzdrowił mnie. Od tego czasu zaczęłam słuchać Jezusa. Ma bardzo dziwne oczekiwania, to nietypowe sytuacje. Ale później widzę, że to najpiękniejsze, co mogłam zrobić”.

Odcinek 39: „Jezus jest jedynym pewnym gruntem” – Iwonka Wawulska (w RadioChrześcijanin.pl 03.03.2021)

„Zajmowałam się okultyzmem – prowadziłam firmę i brałam udział w szkoleniach, żeby doglądać interesu – w tym czasie doświadczałam różnych przejawów duchowości, wręcz namacalnych. Przez to wiem, że człowiek nie jest w stanie się przeciwstawić siłom duchowym po drugiej stronie mocy, jeśli za nim nie stoi Jezus. Pewnego razu usłyszałam głos pełen miłości i autorytetu: «A kto ci na to pozwolił?» Później zwiastował mi ewangelię mój znajomy – nawrócony nauczyciel tarota (Bóg ma poczucie humoru). Oddałam życie Bogu, zostałam uwolniona, uzdrowiona, Bóg naprawił moje relacje, ale najważniejsze jest, że spędzę wieczność ze Stworzycielem i że nie jestem nigdy sama, nie muszę się bać”. Inne świadectwa Iwonki:

Wideo:
Świadectwo nawrócenia i wyrwania z okultyzmu – YouTube
Świadectwo uzdrowienia ze złośliwego raka – YouTube
Świadectwo nawrócenia mojej mamy – YouTube

Tekst:
Świadectwo nawrócenia – Zagórna 10 (Kościół Ewangelicznych Chrześcijan)
Świadectwo uzdrowienia – Zagórna 10

Odcinek 38: „Po prostu się poddaj” – Liza Krzyżanowska (w RadioChrześcijanin.pl 24.02.2021)

„Chrystus był dla mnie jakimś świętym z ikony. Nie wiedziałam, że w Nim jest ratunek. Nikt mnie tego nie nauczył. Ale po wypadku, już po trzeciej operacji – zobaczyłam filmik z uzdrowieniem: człowiek wstał z wózka! Od razu widziałam, że w tym jest prawdziwy Bóg. Później sama zostałam uzdrowiona. Ale najbardziej jestem wdzięczna Bogu za uwolnienie. Wiele razy próbowałam naprawić siebie – rzucić nałogi, przejść terapię… A Bogu to zajęło dobę. Powiedziałam po prostu «Boże, nie radzę sobie». To, co radzę każdemu, to wyrzekanie się siebie. Może ciężko jest przyjąć prawdę, ale… po prostu się poddaj. Jak dziecko. Zanim zdarzy się coś trudnego.”

Odcinek 37: „Jezus wyznacza mi kierunek” – Daniel Muszkiet (w RadioChrześcijanin.pl 17.02.2021)

„Moi rodzice byli i są wierzący, ale to nie znaczy, że ja też musiałem… Byłem nastolatkiem, 16-17 lat, kiedy zadawałem sobie pytania, jak to moje życie ma wyglądać. Różne chrześcijańskie obozy, spotkania… podobały mi się, ale miałem poczucie, że… to nie jest moje życie, to mnie nie dotyczy. Musiałem więc podjąć decyzję… Gdybym nie przyszedł do Jezusa, nie miałbym zbawienia. On mnie uwalnia od wielu rzeczy i mogę mówić, że jestem Bożym dzieckiem. U znajomych chrześcijan pociągała mnie ich relacja z Bogiem – chciałem takiego życia”.

Odcinek 36: „Nowa natura w Jezusie – to smak życia” – Alicja Kliczbor (w RadioChrześcijanin.pl 10.02.2021)

„Nawróciłam się jak byłam dziewczynką, niespełna trzynaście lat. Mimo wszystko byłam świadoma i zrobiłam to na poważnie… Dziś myślę, że najlepszą rzeczą w życiu z Bogiem jest, po pierwsze, Jego interwencja w sytuacjach beznadziejnych, na przykład u ludzi, o których się wstawiam, ale jeszcze bardziej to, że Duch Święty w nas potrafi nas przekształcić na obraz Chrystusa. To jest mega proces! Najbardziej smakowita podróż zaczęła się, kiedy dzięki Jezusowi zaczęłam pozbywać się swojej starej, egoistycznej natury.”

Odcinek 35: „Bóg uciszył burzę w moim życiu” – Alina Olszewska-Tosi (w RadioChrześcijanin.pl 03.02.2021)

„Mój brat nawrócił się i wykorzystywał każdą okazję, żeby mówić nam o zbawieniu. Moja pierwsza reakcja: «Chłopcze, coś ci się stało! Przecież żyjemy normalnie, a co po śmierci – to zobaczymy…» Ale taka bliska, osobista relacja z Jezusem – to mi się wydało jakieś nadmierne. Jakiś czas potem poprosiłam Boga, żeby przyszedł, jeśli jest. Doświadczyłam prawdziwego SPOTKANIA z Bogiem. Przepraszałam Go. A on powiedział: «To nic…» To był najważniejszy dzień mojego życia”.

Odcinek 34: „Diabeł kusił mnie wiedzą” – Jakub Gołębiewski (w RadioChrześcijanin.pl 27.01.2021)

Jakub opowiadał o odczuwalnych spotkaniach z demonami. „Nagle znów, jak poprzednio, poczułem się sparaliżowany. Kątem oka zobaczyłem czarną, zakapturzoną postać. Jej przekaz był niewerbalny, ale wyraźny: – . – A ja przecież miałem obsesję, żeby poznać prawdę. Nie skusił mnie pieniędzmi ani kobietami, bo ja nie miałem z tym problemu…”.

Odcinek 33: „Bez Boga sobie nie poradzisz” – Ewa Szmyt (w RadioChrześcijanin.pl 20.01.2021)

„Robiłam wszystko, żeby Bóg nie miał do mnie dostępu. W tym buncie przeszłam przez całe swoje życie, przez małżeństwo… Byłam bankrutem, ale nie chciałam się nawet przyznać do tego, że potrzebuję pomocy. Aż usłyszałam słowa: Ewka, bez Boga sobie nie poradzisz. Rehabilitant powtarzał mi to przez trzy tygodnie…”

Odcinek 32: „Nadłamanej trzciny nie dołamie” – Anna (w RadioChrześcijanin.pl 13.01.2021)

Anna opowiada o tym, jak Bóg podtrzymał i odmienił jej całe życie. „Od Małgosi, gdzie oddałam życie Jezusowi, wracałam jak na skrzydłach. Wypełniła mnie Boża miłość – to było więcej, niż wtedy potrzebowałam. Wszystkie moje problemy wydały mi się… nieaktualne”. Była zgnębiona przez męża alkoholika, bez siły i nadziei. Ale to na szczęście tylko początek historii; dalej, dzięki Bogu, było tylko lepiej.

Odcinek 31: „Nic nie działało, więc sięgnąłem po Biblię” – Tomasz Sypniewski (w RadioChrześcijanin.pl 06.01.2021)

Tomek opowiada o tym, jak Bóg wyprowadził go z beznadziejnej depresji, uzależnienia od marihuany, jak cudownie sprawił, że po długotrwałych i bezskutecznych staraniach o dziecko urodził się syn, jak wyprostował wiele biznesowych problemów, a przede wszystkim największy cud… wiary i chrztu, po którym przyszedł… święty spokój oraz doświadczanie obecności Boga, której nie da się porównać z niczym innym. „Próbowałem już wszystkiego, a kiedy już nic mi nie pomagało, sięgnąłem po Biblię i przeczytałem od deski do deski, jak Tolkiena”.

Odcinek 30: „Pokutowałem z magii i transów” – Daniel Ewertowski (w RadioChrześcijanin.pl 30.12.2020)

Opowieść o tym, jak daleko „w las” może człowieka wyprowadzić demon, który podszywa się pod anioła. Daniel poznał to szybko po owocach – agresji, która niszczyła jego relacje w rodzinie. Ale to nie koniec, bo ciąg dalszy jest bardzo pokrzepiający – o wielu zdanych testach, próbach zwieńczonych sukcesem i słodkich owocach zaufania Bogu – wspaniały happy end!

Odcinek 29: „W twoim życiu brakuje Boga. Szok” – Alicja Świeć (w RadioChrześcijanin.pl 23.12.2020)

Wspaniała relacja osoby świeżo nawróconej, której historia jest… właśnie świeża i w tym tkwi jej siła. Mówimy o wydarzeniach, które miały miejsce w przeciągu ostatniego roku i zaskoczyły zarówno samą bohaterkę, jak i jej znajomych. Opowieść, która przekonuje, że… Bóg znajdzie cię tam, gdzie jesteś i przemówi tak, żebyś to zrozumiał. Wystarczy… być otwartym.

Odcinek 28: „Fundament zaufania” – Kasia Łukasiak (w RadioChrześcijanin.pl 16.12.2020)

Mimo że w tej opowieści jest wiele bólu, to dla mnie jest to świadectwo pełne mocy Jezusa. Doświadczyła kilku krańcowo trudnych rzeczy, które dosłownie rujnują życie… ale pozostała przy wierze w Boga i co więcej, poszła głębiej; nauczyła się i poznała Ojca na nowo – takiego, który chce nas: autentycznych, szczerych, otwierających swoje serce, przyznających się przed Nim do emocji – tych miłych i tych trudnych. Żeby jego dzieci czuły się z Nim dobrze. A nie chce, żebyśmy twardymi ustami wyznawali doktryny i wpasowywali się w gorset religii, a swoje dramaty przeżywali cicho, bo przecież „trzeba być przykładnym chrześcijaninem”. Kolejny świetny podkast, złoto w ogniu wypróbowane.

Odcinek 27: „Byłem dla siebie bogiem” – Piotr Bilecki (w RadioChrześcijanin.pl 09.12.2020)

Zadziwiająca historia o tym, jak zabetonowany bunkier w głowie został rozbrojony przez jedną modlitwę. Proces dojścia do tego miejsca był dłuższy, ale potem… bam! Lawina. W tej opowieści jest otępienie, jest objawienie i jest ozdrowienie. ? Czyli trzeba przesłuchać!

Odcinek 26: „Po roku bezsenności byłam wolna” – Anna (w RadioChrześcijanin.pl 25.11.2020)

Anna opowiada, że nie wierzyła w… diabła. Do czasu, gdy przestała spać. Ponieważ żaden lekarz nie potrafił jej pomóc, po roku odkryła, że jest to wynik walki duchowej. Dlaczego i jak to się skończyło? Posłuchajcie. Jest tam radykalne oddanie Jezusowi, jest też kilka wątków maryjnych, które są obce wierze ewangelicznej, co jednak pokazuje, że w każdej (czasem pomimo) tradycji Bóg działa – docierając do każdego osobiście i ratując nas z całą mocą. Bardzo cenne świadectwo.

Odcinek 25: „Szukałam szczęścia i raniłam ludzi” – Katarzyna Szczeniowska (w RadioChrześcijanin.pl 18.11.2020)

Odcinek 24: „Czułem się, jakby pięć ton spadło ze mnie” – Daniel W. (w RadioChrześcijanin.pl 11.11.2020)

plik dźwiękowy usunięty

Odcinek 23: „Zawołał mnie po imieniu. Fajnie, że przyszedłeś” – Jacek Grzyb (w RadioChrześcijanin.pl 04.11.2020)

Jacek opowiada, jak z grzecznego ministranta zmienił się w wojującego, zbuntowanego satanistę, zniszczonego używkami, a w końcu we wdzięcznego i oddanego Bogu, radosnego człowieka.

Odcinek 22: „Nie miałem nic, tylko swoje rozszarpane życie” – Bartłomiej (w RadioChrześcijanin.pl 28.10.2020)

Bartłomiej opowiada o swoich wszystkich upadkach w narkotyki, alkohol, jak rzucał się pod samochód… i coraz to bardziej w dół, po równi pochyłej. Po piętnastu minutach takiej opowieści stwierdza, że w końcu skapitulował, rzucił dumę i po prostu zawołał do Boga i wszystko się zmieniło. Naprawdę, mowa o krzyżu jest głupstwem dla świata, ale dla tych, którzy uwierzą, jest mocą!  

Odcinek 21: „Jezus wyrwał mnie z długów i okultyzmu” – Johan Bouman (w RadioChrześcijanin.pl 21.10.2020)

Odcinek 20: „Ludzie z kościoła lśnili. Co oni tu piją?!” – Michał Michalak (w RadioChrześcijanin.pl 30.09.2020)

Alkohol, narkotyki, zakrapiane wyjazdy… dawały mi wytchnienie, szczęście tylko na chwilę. Zacząłem pomagać ubogim ludziom, bezdomnym zwierzętom. W te działania angażowała się również moja przyszła żona, tak ją poznałem. Była nawrócona. Pewnego razu zajrzałem z nią do kościoła. Byłem w szoku. – „To Duch Boży, to Jezus w nich!” – Powiedział kolega. I już wiedziałem, że to jest to, czego szukałem całe życie… Zmieniłem się zupełnie. Zostałem uwolniony od używek. Dostałem żonę. Pojechaliśmy kamperem w podróż po Afryce. Dziś pracuję w wiosce dziecięcej, jako misjonarz głoszę ewangelię. I widzę, że już nie żyję dla siebie.

Odcinek 19: „Bóg zawsze był, ale nie odpowiadał” – Mateusz Rybka (w RadioChrześcijanin.pl 14.10.2020)

Moje nawrócenie to historia rodzinna. Moja mama zaczęła szukać wsparcia w trudnym dla niej czasie. Znalazła kościół i wiarę w Jezusa, co szybko uwolniło ją od wpływów wróżek i tzw. białej magii. Ja nie znałem wtedy Boga – takiego, któremu zależy na mnie. Wychowałem się jako dziecko księdza (polskokatolickiego) i „wysyłałem mejle do Boga” – bez odpowiedzi. Aż w końcu mama niemal wepchnęła mnie na konferencję chrześcijańską. Zobaczyłem mnóstwo uwielbiających, szczęśliwych ludzi. To samo w kościele. Po kilku miesiącach zrodziła się we mnie… miłość do Jezusa!

Odcinek 18: „Poznałem świat bez klamek” – Ryszard Sadowski (w RadioChrześcijanin.pl 07.10.2020)

Odcinek 17: „Błogosławiona niekompetencja” – Magda Sadowska (w RadioChrześcijanin.pl 23.09.2020)

Odcinek 16: „Duch Święty uczy mnie zabijać moje ego” – Grzegorz (w RadioChrześcijanin.pl 16.09.2020)

Odcinek 15: „Uratowały mnie modlitwy znajomych-świętych” – Robert (w RadioChrześcijanin.pl 09.09.2020)

Odcinek 14: „Alkohol, narkotyki… Byłem pogodzony ze śmiercią” – Paweł (w RadioChrześcijanin.pl 02.09.2020)

Odcinek 13: „Nawróciłam się przez internet” – Ania Pietrzak (w RadioChrześcijanin.pl 26.08.2020)

Odcinek 12: „Problemy zaczęły się przy autohipnozie” – Gosia Kaczmarek (w RadioChrześcijanin.pl 19.08.2020)

Odcinek 11: „Szukałam miłości nie tu, gdzie trzeba” – Kinga Białowąs (w RadioChrześcijanin.pl 12.08.2020)

Księża, inni dorośli, rówieśnicy… zgorszyli mnie, zniechęcili do Kościoła. Widziałam też różne rzeczy duchowe, zaczęła się fascynacja mocą, wróżbami, okultyzmem, diabeł to wykorzystał. Taty nie było, a mama dużo pracowała – zaczęłam szukać miłości, ale żadna relacja z chłopakiem nie mogła zaspokoić tego głodu. Przeciwnie, dały wiele zranień. Uciekłam od przemocy partnera. Nie było to łatwe, przez różne zobowiązania. Boga poznałam przez przyjaciółkę z pracy. Modliła się o mnie, troszczyła i głosiła ewangelię. Jezus swoją miłością skruszył we mnie skorupę. Warto Go szukać!

Odcinek 10: „Droga z Bogiem zahartowała mnie” – Mikołaj (w RadioChrześcijanin.pl 05.08.2020)

Mikołaj opowiada, jak uwierzył po latach obojętności, potem przeszedł przez trudny czas choroby i śmierci żony, jak wtedy zbliżył się do Boga, i jak… zadziwia go mądrość własnej córki.

Odcinek 9: „Byłam zła na Boga i kościół” – Ewa (w RadioChrześcijanin.pl 29.07.2020)

– Zapytała mnie: «Czy chciałabyś oddać życie Jezusowi? Czy chciałabyś całe swoje życie powierzyć Jemu?»
– Czy to było zaskakujące dla ciebie pytanie?
– Bardzo. Bo ja nie wiedziałam: co to znaczy oddać Jemu życie? Co mam zrobić teraz: położyć się w kościele krzyżem i czekać na cud?

Odcinek 8: „Wróciłem do domu Ojca” – Dawid Niemiec (w RadioChrześcijanin.pl 22.07.2020)

Dawid, wychowany w wierzącej rodzinie, opowiada o tym, jak porzucił Boga i próbował o Nim zapomnieć pogrążając się coraz bardziej w nałogu. Oraz o tym, jak… skapitulował. Desperacko szukał prawdziwego spotkania z Nim i… wrócił do domu ojca i… do Ojca

Odcinek 7: „Przeżyłem własną śmierć” – Kajetan (w RadioChrześcijanin.pl 15.07.2020)

Kajetan, który przeżył spotkanie z Bogiem przez swoją śmierć kliniczną. Ale najlepsze zaczęło się po latach – uzdrowienia, przemiana serca, nowe postrzeganie, oparte na Bożych odpowiedziach na modlitwy. „Wiem już, że niczego nie mogę zrobić sam, ale we wszystkim potrzebny nam jest Bóg, który bardzo nas kocha”.

Odcinek 6: „Potęga Prawdy” – Kasia Janicka (w RadioChrześcijanin.pl 08.07.2020)

Czy jest możliwy cud, że odrasta ważna część ciała? Czy można oszaleć dla Jezusa? Ale dlaczego i o co chodzi? I co Bóg właściwie robi we wnętrzu człowieka, jak już Go tam wpuścimy?

Odcinek 5: „Za wszelką cenę szukaj” – Małgosia (w RadioChrześcijanin.pl 01.07.2020)

Odcinek 4: „Zaczęło się od nieszczęścia” – Ola (w RadioChrześcijanin.pl 24.06.2020)

Odcinek 3: „Bóg nie miał ze mną łatwo” – Bartek (w RadioChrześcijanin.pl 17.06.2020)

Odcinek 2: „Próbowałem zasłużyć” – Marek (w RadioChrześcijanin.pl 10.06.2020)

Odcinek 1: „Krzyk na cmentarzu” – Olga (w RadioChrześcijanin.pl 03.06.2020)