Słowa Świadectwa

Podobno nic tak nie buduje wiary, jak zeznanie naocznego świadka. My wszyscy, którzy poznaliśmy Jezusa, możemy zaświadczyć, że nie ma nic lepszego niż to: spotkać Go. Jak to odmienia życie – usłyszysz tutaj – prawdziwe, niezmyślone, osobiste historie. Mottem audycji jest cytat z Objawienia Jana 12:11:

Jednak oni zwyciężyli go [Oskarżyciela] przez krew Baranka i przez słowo swojego świadectwa. Nie pokochali też swego życia na tyle, by cofnąć się w obliczu śmierci.

Odcinek 39: „Jezus jest jedynym pewnym gruntem” – Iwonka Wawulska (w RadioChrześcijanin.pl 03.03.2021)

„Zajmowałam się okultyzmem – prowadziłam firmę i brałam udział w szkoleniach, żeby doglądać interesu – w tym czasie doświadczałam różnych przejawów duchowości, wręcz namacalnych. Przez to wiem, że człowiek nie jest w stanie się przeciwstawić siłom duchowym po drugiej stronie mocy, jeśli za nim nie stoi Jezus. Pewnego razu usłyszałam głos pełen miłości i autorytetu: «A kto ci na to pozwolił?» Później zwiastował mi ewangelię mój znajomy – nawrócony nauczyciel tarota (Bóg ma poczucie humoru). Oddałam życie Bogu, zostałam uwolniona, uzdrowiona, Bóg naprawił moje relacje, ale najważniejsze jest, że spędzę wieczność ze Stworzycielem i że nie jestem nigdy sama, nie muszę się bać”. Inne świadectwa Iwonki:

Wideo:
Świadectwo nawrócenia i wyrwania z okultyzmu – YouTube
Świadectwo uzdrowienia ze złośliwego raka – YouTube
Świadectwo nawrócenia mojej mamy – YouTube

Tekst:
Świadectwo nawrócenia – Zagórna 10 (Kościół Ewangelicznych Chrześcijan)
Świadectwo uzdrowienia – Zagórna 10

Odcinek 38: „Po prostu się poddaj” – Liza Krzyżanowska (w RadioChrześcijanin.pl 24.02.2021)

„Chrystus był dla mnie jakimś świętym z ikony. Nie wiedziałam, że w Nim jest ratunek. Nikt mnie tego nie nauczył. Ale po wypadku, już po trzeciej operacji – zobaczyłam filmik z uzdrowieniem: człowiek wstał z wózka! Od razu widziałam, że w tym jest prawdziwy Bóg. Później sama zostałam uzdrowiona. Ale najbardziej jestem wdzięczna Bogu za uwolnienie. Wiele razy próbowałam naprawić siebie – rzucić nałogi, przejść terapię… A Bogu to zajęło dobę. Powiedziałam po prostu «Boże, nie radzę sobie». To, co radzę każdemu, to wyrzekanie się siebie. Może ciężko jest przyjąć prawdę, ale… po prostu się poddaj. Jak dziecko. Zanim zdarzy się coś trudnego.”

Odcinek 37: „Jezus wyznacza mi kierunek” – Daniel Muszkiet (w RadioChrześcijanin.pl 17.02.2021)

„Moi rodzice byli i są wierzący, ale to nie znaczy, że ja też musiałem… Byłem nastolatkiem, 16-17 lat, kiedy zadawałem sobie pytania, jak to moje życie ma wyglądać. Różne chrześcijańskie obozy, spotkania… podobały mi się, ale miałem poczucie, że… to nie jest moje życie, to mnie nie dotyczy. Musiałem więc podjąć decyzję… Gdybym nie przyszedł do Jezusa, nie miałbym zbawienia. On mnie uwalnia od wielu rzeczy i mogę mówić, że jestem Bożym dzieckiem. U znajomych chrześcijan pociągała mnie ich relacja z Bogiem – chciałem takiego życia”.

Odcinek 36: „Nowa natura w Jezusie – to smak życia” – Alicja Kliczbor (w RadioChrześcijanin.pl 10.02.2021)

„Nawróciłam się jak byłam dziewczynką, niespełna trzynaście lat. Mimo wszystko byłam świadoma i zrobiłam to na poważnie… Dziś myślę, że najlepszą rzeczą w życiu z Bogiem jest, po pierwsze, Jego interwencja w sytuacjach beznadziejnych, na przykład u ludzi, o których się wstawiam, ale jeszcze bardziej to, że Duch Święty w nas potrafi nas przekształcić na obraz Chrystusa. To jest mega proces! Najbardziej smakowita podróż zaczęła się, kiedy dzięki Jezusowi zaczęłam pozbywać się swojej starej, egoistycznej natury.”

Odcinek 35: „Bóg uciszył burzę w moim życiu” – Alina Olszewska-Tosi (w RadioChrześcijanin.pl 03.02.2021)

„Mój brat nawrócił się i wykorzystywał każdą okazję, żeby mówić nam o zbawieniu. Moja pierwsza reakcja: «Chłopcze, coś ci się stało! Przecież żyjemy normalnie, a co po śmierci – to zobaczymy…» Ale taka bliska, osobista relacja z Jezusem – to mi się wydało jakieś nadmierne. Jakiś czas potem poprosiłam Boga, żeby przyszedł, jeśli jest. Doświadczyłam prawdziwego SPOTKANIA z Bogiem. Przepraszałam Go. A on powiedział: «To nic…» To był najważniejszy dzień mojego życia”.

Odcinek 34: „Diabeł kusił mnie wiedzą” – Jakub Gołębiewski (w RadioChrześcijanin.pl 27.01.2021)

Jakub opowiadał o odczuwalnych spotkaniach z demonami. „Nagle znów, jak poprzednio, poczułem się sparaliżowany. Kątem oka zobaczyłem czarną, zakapturzoną postać. Jej przekaz był niewerbalny, ale wyraźny: – . – A ja przecież miałem obsesję, żeby poznać prawdę. Nie skusił mnie pieniędzmi ani kobietami, bo ja nie miałem z tym problemu…”.

Odcinek 33: „Bez Boga sobie nie poradzisz” – Ewa Szmyt (w RadioChrześcijanin.pl 20.01.2021)

„Robiłam wszystko, żeby Bóg nie miał do mnie dostępu. W tym buncie przeszłam przez całe swoje życie, przez małżeństwo… Byłam bankrutem, ale nie chciałam się nawet przyznać do tego, że potrzebuję pomocy. Aż usłyszałam słowa: Ewka, bez Boga sobie nie poradzisz. Rehabilitant powtarzał mi to przez trzy tygodnie…”

Odcinek 32: „Nadłamanej trzciny nie dołamie” – Anna (w RadioChrześcijanin.pl 13.01.2021)

Anna opowiada o tym, jak Bóg podtrzymał i odmienił jej całe życie. „Od Małgosi, gdzie oddałam życie Jezusowi, wracałam jak na skrzydłach. Wypełniła mnie Boża miłość – to było więcej, niż wtedy potrzebowałam. Wszystkie moje problemy wydały mi się… nieaktualne”. Była zgnębiona przez męża alkoholika, bez siły i nadziei. Ale to na szczęście tylko początek historii; dalej, dzięki Bogu, było tylko lepiej.

Odcinek 31: „Nic nie działało, więc sięgnąłem po Biblię” – Tomasz Sypniewski (w RadioChrześcijanin.pl 06.01.2021)

Tomek opowiada o tym, jak Bóg wyprowadził go z beznadziejnej depresji, uzależnienia od marihuany, jak cudownie sprawił, że po długotrwałych i bezskutecznych staraniach o dziecko urodził się syn, jak wyprostował wiele biznesowych problemów, a przede wszystkim największy cud… wiary i chrztu, po którym przyszedł… święty spokój oraz doświadczanie obecności Boga, której nie da się porównać z niczym innym. „Próbowałem już wszystkiego, a kiedy już nic mi nie pomagało, sięgnąłem po Biblię i przeczytałem od deski do deski, jak Tolkiena”.

Odcinek 30: „Pokutowałem z magii i transów” – Daniel Ewertowski (w RadioChrześcijanin.pl 30.12.2020)

Opowieść o tym, jak daleko „w las” może człowieka wyprowadzić demon, który podszywa się pod anioła. Daniel poznał to szybko po owocach – agresji, która niszczyła jego relacje w rodzinie. Ale to nie koniec, bo ciąg dalszy jest bardzo pokrzepiający – o wielu zdanych testach, próbach zwieńczonych sukcesem i słodkich owocach zaufania Bogu – wspaniały happy end!

Odcinek 29: „W twoim życiu brakuje Boga. Szok” – Alicja Świeć (w RadioChrześcijanin.pl 23.12.2020)

Wspaniała relacja osoby świeżo nawróconej, której historia jest… właśnie świeża i w tym tkwi jej siła. Mówimy o wydarzeniach, które miały miejsce w przeciągu ostatniego roku i zaskoczyły zarówno samą bohaterkę, jak i jej znajomych. Opowieść, która przekonuje, że… Bóg znajdzie cię tam, gdzie jesteś i przemówi tak, żebyś to zrozumiał. Wystarczy… być otwartym.

Odcinek 28: „Fundament zaufania” – Kasia Łukasiak (w RadioChrześcijanin.pl 16.12.2020)

Mimo że w tej opowieści jest wiele bólu, to dla mnie jest to świadectwo pełne mocy Jezusa. Doświadczyła kilku krańcowo trudnych rzeczy, które dosłownie rujnują życie… ale pozostała przy wierze w Boga i co więcej, poszła głębiej; nauczyła się i poznała Ojca na nowo – takiego, który chce nas: autentycznych, szczerych, otwierających swoje serce, przyznających się przed Nim do emocji – tych miłych i tych trudnych. Żeby jego dzieci czuły się z Nim dobrze. A nie chce, żebyśmy twardymi ustami wyznawali doktryny i wpasowywali się w gorset religii, a swoje dramaty przeżywali cicho, bo przecież „trzeba być przykładnym chrześcijaninem”. Kolejny świetny podkast, złoto w ogniu wypróbowane.

Odcinek 27: „Byłem dla siebie bogiem” – Piotr Bilecki (w RadioChrześcijanin.pl 09.12.2020)

Zadziwiająca historia o tym, jak zabetonowany bunkier w głowie został rozbrojony przez jedną modlitwę. Proces dojścia do tego miejsca był dłuższy, ale potem… bam! Lawina. W tej opowieści jest otępienie, jest objawienie i jest ozdrowienie. 😛 Czyli trzeba przesłuchać!

Odcinek 26: „Po roku bezsenności byłam wolna” – Anna (w RadioChrześcijanin.pl 25.11.2020)

Anna opowiada, że nie wierzyła w… diabła. Do czasu, gdy przestała spać. Ponieważ żaden lekarz nie potrafił jej pomóc, po roku odkryła, że jest to wynik walki duchowej. Dlaczego i jak to się skończyło? Posłuchajcie. Jest tam radykalne oddanie Jezusowi, jest też kilka wątków maryjnych, które są obce wierze ewangelicznej, co jednak pokazuje, że w każdej (czasem pomimo) tradycji Bóg działa – docierając do każdego osobiście i ratując nas z całą mocą. Bardzo cenne świadectwo.

Odcinek 25: „Szukałam szczęścia i raniłam ludzi” – Katarzyna Szczeniowska (w RadioChrześcijanin.pl 18.11.2020)

Odcinek 24: „Czułem się, jakby pięć ton spadło ze mnie” – Daniel Wujcik (w RadioChrześcijanin.pl 11.11.2020)

Odcinek 23: „Zawołał mnie po imieniu. Fajnie, że przyszedłeś” – Jacek Grzyb (w RadioChrześcijanin.pl 04.11.2020)

Jacek opowiada, jak z grzecznego ministranta zmienił się w wojującego, zbuntowanego satanistę, zniszczonego używkami, a w końcu we wdzięcznego i oddanego Bogu, radosnego człowieka.

Odcinek 22: „Nie miałem nic, tylko swoje rozszarpane życie” – Bartłomiej (w RadioChrześcijanin.pl 28.10.2020)

Bartłomiej opowiada o swoich wszystkich upadkach w narkotyki, alkohol, jak rzucał się pod samochód… i coraz to bardziej w dół, po równi pochyłej. Po piętnastu minutach takiej opowieści stwierdza, że w końcu skapitulował, rzucił dumę i po prostu zawołał do Boga i wszystko się zmieniło. Naprawdę, mowa o krzyżu jest głupstwem dla świata, ale dla tych, którzy uwierzą, jest mocą!  

Odcinek 21: „Jezus wyrwał mnie z długów i okultyzmu” – Johan Bouman (w RadioChrześcijanin.pl 21.10.2020)

Odcinek 20: „Ludzie z kościoła lśnili. Co oni tu piją?!” – Michał Michalak (w RadioChrześcijanin.pl 30.09.2020)

Odcinek 19: „Bóg zawsze był, ale nie odpowiadał” – Mateusz Rybka (w RadioChrześcijanin.pl 14.10.2020)

Odcinek 18: „Poznałem świat bez klamek” – Ryszard Sadowski (w RadioChrześcijanin.pl 07.10.2020)

Odcinek 17: „Błogosławiona niekompetencja” – Magda Sadowska (w RadioChrześcijanin.pl 23.09.2020)

Odcinek 16: „Duch Święty uczy mnie zabijać moje ego” – Grzegorz (w RadioChrześcijanin.pl 16.09.2020)

Odcinek 15: „Uratowały mnie modlitwy znajomych-świętych” – Robert (w RadioChrześcijanin.pl 09.09.2020)

Odcinek 14: „Alkohol, narkotyki… Byłem pogodzony ze śmiercią” – Paweł (w RadioChrześcijanin.pl 02.09.2020)

Odcinek 13: „Nawróciłam się przez internet” – Ania Pietrzak (w RadioChrześcijanin.pl 26.08.2020)

Odcinek 12: „Problemy zaczęły się przy autohipnozie” – Gosia Kaczmarek (w RadioChrześcijanin.pl 19.08.2020)

Odcinek 11: „Szukałam miłości nie tu, gdzie trzeba” – Kinga Białowąs (w RadioChrześcijanin.pl 12.08.2020)

Odcinek 10: „Droga z Bogiem zahartowała mnie” – Mikołaj (w RadioChrześcijanin.pl 05.08.2020)

Mikołaj opowiada, jak uwierzył po latach obojętności, potem przeszedł przez trudny czas choroby i śmierci żony, jak wtedy zbliżył się do Boga, i jak… zadziwia go mądrość własnej córki.

Odcinek 9: „Byłam zła na Boga i kościół” – Ewa (w RadioChrześcijanin.pl 29.07.2020)

– Zapytała mnie: «Czy chciałabyś oddać życie Jezusowi? Czy chciałabyś całe swoje życie powierzyć Jemu?»
– Czy to było zaskakujące dla ciebie pytanie?
– Bardzo. Bo ja nie wiedziałam: co to znaczy oddać Jemu życie? Co mam zrobić teraz: położyć się w kościele krzyżem i czekać na cud?

Odcinek 8: „Wróciłem do domu Ojca” – Dawid Niemiec (w RadioChrześcijanin.pl 22.07.2020)

Dawid, wychowany w wierzącej rodzinie, opowiada o tym, jak porzucił Boga i próbował o Nim zapomnieć pogrążając się coraz bardziej w nałogu. Oraz o tym, jak… skapitulował. Desperacko szukał prawdziwego spotkania z Nim i… wrócił do domu ojca i… do Ojca

Odcinek 7: „Przeżyłem własną śmierć” – Kajetan (w RadioChrześcijanin.pl 15.07.2020)

Kajetan, który przeżył spotkanie z Bogiem przez swoją śmierć kliniczną. Ale najlepsze zaczęło się po latach – uzdrowienia, przemiana serca, nowe postrzeganie, oparte na Bożych odpowiedziach na modlitwy. „Wiem już, że niczego nie mogę zrobić sam, ale we wszystkim potrzebny nam jest Bóg, który bardzo nas kocha”.

Odcinek 6: „Potęga Prawdy” – Kasia Janicka (w RadioChrześcijanin.pl 08.07.2020)

Czy jest możliwy cud, że odrasta ważna część ciała? Czy można oszaleć dla Jezusa? Ale dlaczego i o co chodzi? I co Bóg właściwie robi we wnętrzu człowieka, jak już Go tam wpuścimy?

Odcinek 5: „Za wszelką cenę szukaj” – Małgosia (w RadioChrześcijanin.pl 01.07.2020)

Odcinek 4: „Zaczęło się od nieszczęścia” – Ola (w RadioChrześcijanin.pl 24.06.2020)

Odcinek 3: „Bóg nie miał ze mną łatwo” – Bartek (w RadioChrześcijanin.pl 17.06.2020)

Odcinek 2: „Próbowałem zasłużyć” – Marek (w RadioChrześcijanin.pl 10.06.2020)

Odcinek 1: „Krzyk na cmentarzu” – Olga (w RadioChrześcijanin.pl 03.06.2020)