Okienko

Dzisiaj rozbawiła mnie i bardzo spodobała mi się reklama:
„JEDYNE OKIENKO PRZED KTÓRYM LUBISZ STAĆ
POBIERZ APLIKACJĘ URZĘDU MIASTA”
Tyle w tym dewiacji, co prawdy. Każdy posiadacz smartfona lubi stać przed swoim „okienkiem”. Niektórzy nawet nie potrafią się od niego oderwać. Nie tylko przed nim stoją, ale też siedzą, leżą, chodzą. Jeśli to porównać do okienka w urzędzie… ha ha!
Liczba e-usług publicznych rośnie i Polska szybko nadrabia zaległości, i dogania w tym względzie przodujące kraje Europy. Można być za to wdzięcznym. Tym niemniej myślę, że „okienko żywe” ma tyle przewagi nad „okienkiem smartfona”, że… jest żywe. Możesz spotkać się z osobą. Ta pani w okienku pewnie nie załatwi twojej sprawy szybciej niż komputer, ale TY możesz zrobić coś dla tej pani. Zwłaszcza gdy jest dla ciebie niemiła – o! Teraz dopiero zaczyna się misja. Jak to mówił Jezus,

kochajcie (okazujcie miłość) waszym nieprzyjaciołom i módlcie się za tych, którzy was prześladują/przeklinają, …bo jeślibyście kochali tylko tych, którzy was kochają, jakąż macie nagrodę? Czyż i bandyci (celnicy) tego nie czynią?

Kochani, dla uczniów Jezusa jest dostępna łaska i moc Ducha, by przezwyciężyć złość i być (bardziej niż) miłym dla „wroga” i jest za to NAGRODA!