• Podobne posty

 • Tagi

 • Archiwa

 • Świętowanie, rozgłaszanie

  Po wielu próbach udało mi się przekonać U., że nie muszę już jej trzymać. Zabawne, jak często obracała się do tyłu, żeby zerknąć, czy na pewno trzymam kij. No i pytała: trzymasz? Trzymasz? A teraz, trzymasz? No więc chwytałem wtedy ten kij (żeby nie oszukiwać) i mówiłem: pewnie, że trzymam, ale… ty już nie potrzebujesz trzymania.
  – Tata, a wiesz co?
  – No…
  – Ja już się nauczyłam jeździć na tym rowerze z pedałami.
  – Tak? Już się nie boisz jechać sama?
  – Nie, nie boję się.
  – No to fantastycznie! Wiesz, ja już od dawna [to jest od dwóch tygodni – w pełni zgadza się z dziecięcym pojmowaniem czasu] starałem się ciebie przekonać. No ale cieszę się, że teraz już sama to wiesz. Że umiesz.
  – No umiem.
  – Jest czwarty czerwca 2019 roku. – Spojrzałem na zegarek dla upewnienia. – Ula nauczyła się jeździć na rowerze. – Powiedziałem uroczystym tonem.
  – Taak! – Potwierdza z dumą czterolatka.
  – A tato, kupisz mi taki licznik na rower?
  – Taki co liczy czas i prędkość, i kilometry drogi?
  – Tak.
  – No, jak będziesz przejeżdżać wycieczki po czterdzieści kilometrów, to ci kupię.
  – Ja już umiem! – Rozochociła się.
  – No, jeszcze nie. Na razie mamy około czterech. Jeszcze dziesięć razy tyle. – Jedziemy dalej. Od parku przy Bażantarni do stacji Ursynów.
  – A wiesz, co zrobimy? – Zaczyna U. po namyśle.
  – No, co?
  – Takie ogłoszenie…
  – Takie jak wtedy, gdy zginęła Filowi piłka?
  – No. I narysujemy tam rower, a na nim ludzika, czyli mnie i napiszemy: Ula nauczyła się jeździć na rowerze. I powiesimy na klatce. – Postanowione. – Tato?
  – Tak?
  – Powiesisz na klatce, na drzwiach od domu?
  – No, może na tablicy ogłoszeń.
  – Tablicy? Gdzie?
  – Zobaczysz… – Zresztą to nieważne, myślę sobie. Bawi mnie i… podoba mi się taki rodzaj dumy, świętowania czegoś ważnego i przy tym zwykłego. Bardzo, bardzo dobre, godne naśladowania…